ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

مردم اصل اند

رهبر انقلاب اسلامی :

مردم‌سالاری یعنی مردمْ اصلند؛ اصلْ مردمند؛ نه فقط در تعیین حاکم؛ چون تا می‌گوییم مردم‌سالاری، ذهن همه میرود به صندوقهای رأی _که خب درست هم هست، تعیین رئیس‌جمهور، تعیین خبرگان رهبری و در واقع تعیین رهبر، تعیین دستگاه‌های مختلف، همه درواقع به وسیله‌ی مردم انجام میگیرد_ این تعیین‌کننده است، این درست است امّا فقط این نیست؛ آنچه مهم است، این است که مردم‌سالاری یعنی مردم را در همه‌ی امور زندگی، صاحب رأی و صاحب تدبیر و صاحب تصمیم قرار دادن؛ درست نقطه‌ی مقابل آن چیزی که قبل از انقلاب در این کشور در طول قرنهای متمادی بود. قرنهای متمادی این کشور از خودرأیی طواغیت و سلاطین رنج میبرد، مردم هیچ‌کاره بودند؛ طاغوت و طواغیت دُوروبَرِ طاغوتِ اصلی، تصمیم‌گیر بودند؛ یعنی استبداد مطلق؛ مردم وسیله‌ای بودند برای اینکه او بتواند تحکّم بکند _بالاخره کسی که میخواهد تحکّم کند، باید به کسی تحکّم کند؛ او مردمند_ مردم را نگه میداشتند برای اینکه به آنها تحکّم کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۹

آری مردم اصلند
اگر در تمام موارد مردم در میدان باشند و بار انقلاب بر دوش خود مردمی که انقلاب کردند باشد، این انقلاب خیلی سریع‌تر و بهتر به اهدافش میرسد.
مردم هم باید انتخاب کنند و هم نظارت.
حضور پررنگ و هوشیارانه‌ی مردم، همیشه راهگشا بوده است.
هر ارگان و نهاد و سازمانی که از حضور و نظارت مردم استقبال کرد و آغوش خود را به روی نقد مردم گشود، موفق‌تر شد.
نباید از مردم استفاده ابزاری کرد.
واقعا باید اعتقاد داشت که مردم اصلند.
مثلا اقدام اخیر نیروی انتظامی مبنی صدور اطلاعیه در راستای نظارت بیشتر و اطلاع رسانی مردم جهت جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی چقدر بجا و به موقع و سازنده بود.
یا اقدام مبتکرانه و شجاعانه رئیس قوه قضائیه مبنی بر توسعه‌ی ارتباط مردمی و هم کاری نیروی‌های انقلابی جهت بهبود اوضاع رسیدگی به مسائل قضایی کشور، چقدر در ایجاد آرامش روانی مردم موثر بود.
مردم در همه‌ی موارد اصلند.
الحمدلله روز به روز این باور در بین مردم قوی‌تر می‌شود که خودشان اصلند.
بدانیم که هر چقدر نظارت عمومی و حضور موثر و منتقدانه‌ی مردم در مراکز مختلف بیشتر شود، اوضاع مملکت بهبود بیشتری خواهد یافت.

اسماعیل فخریان

مشاهده 750 زمان
مطالب بیشتر از این مجموعه: بزرگ‌ترین اهانت به کرامت انسانی »

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

روابط عمومی مجموعه تبیین

شماره روابط عمومی: 09102588818